Ortodonti

Uzman hekim kadromuzla gülüşünüzü güzelleştirelim.

Gülüşünüzden Memnun Değil Misiniz?

Sağlıklı ve daha mutlu gülümsemek için bizimle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

  İsminiz
  Soyisminiz
  Telefon Numaranız
  Tedavi

  .

  .

  1

  Latince “orthos” (düzgün) “odontos” (dişler) kelimelerinden oluşan ortodonti kelimesi düzgün dişler anlamına gelir. Bilim dalı olarak ise sadece dişlerin değil çene yüz kemiklerinin de birbiri ile uyumunu ve bu kenikleri de düzeltmeyi amaçlar. Çene yüz kemiklerinde büyüme gelişim devam ederken ağız dışı ağız içi aygıtlar kullanılarak düzeltilmesine “fonksiyonel ortopedik tedavi” (FOT) denir.

  FOT (Büyüme Gelişim Yönlendirme Tedavisi) uygulanamayacak kadar büyüme gelişiminin geç döneminde veya bu dönemi tamamlamış erişkin bireylerde çene kemikleri arasındaki uyumsuzluk ortognatik cerrahi tedavisi (çift veya tek çene ameliyatı + ortodontik tedavi) ile düzeltilir.

  2

  Çeneler arasındaki uyumsuzluk şiddetli değil ise uyumsuzluk diş çekilerek sadece dişlere müdehale edilerek düzeltilebilir. Çeneler arasındaki uyumsuzluğa müdahale etmeden sadece dişleri düzeltmeyi amaçlayan bu tedavilere “kamuflaj tedavisi” veya “uzlaşma tedavisi” denir. Diş çekimi sadece uyumsuz çene gelişimi görüldüğü vakalarda değil yer darlığının şiddetli olduğu çeneler arası büyüme gelişimin uyumlu olduğu vakalarda da yer kazanma amacı ile yapılan hekim tercihlerinden biridir.

  Büyüme gelişimin uyumlu olduğu vakalarda sadece dişler düzeltilir. Bu düzeltme işlemi labial (dudak) tarafına uygulanan braketlerle (dişin üzerine yapıştırılan pulcuk) yapılırsa “labial ortodontik tedavi” , lingual (dil) tarafına uygunalan braketlerle yapılırsa “lingual ortodontik tedavi”, sadece dişi tamamen örten saydam plaklarla yapılırsa “şeffaf plak tedavisi” olarak adlandırılır. Bu tedavilerin birbirine avantajları ve dezavantajları vardır. Bu tedaviler hastanın alışkanlıkları, yaşam biçimi, mesleği, yaşadığı yerin uzaklığı, sosyo ekonomik seviyesi vb. parametreler göz önünde bulundurularak seçilmelidir.

  Sonuçlar

  Bize Kolayca Ulaşabilirsiniz.

  Uzman diş hekimlerimizle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

   İsminiz
   Mail Adresiniz
   Tedavi

   .

   .

   Hikayemiz

   Uzman hekim kadromuz ve uygun fiyat politikamız ile 2014 yılından bugüne hizmetinizdeiz.

   Tecrübe

   Gülümseme

   Başarılı Operasyon

   Uzman Hekim

   Gülüşünü Tasarla

   İletişime Geç

   İletişime Geç

   Gülüşünü Tasarla

   Kliniğimizi Keşfedin

   Başakşehir Ortodonti, panoromik, anterior-posterior, sefalometrik, el bilek ve periapikal röntgenlerinin dijital olarak çekiminin yanında İstanbulda ilk iTero 5D element cihazı ile 3 boyutlu çene modellemesi, radyasyonsuz çürük tespiti (hamile, çocuk ve kanser hikayesi olan hastalarda öncelikli) görüntüleme sistemlerine sahiptir. Bunların yanında kanal tedavisi için elzem 2 endo motor, 3 apex locater, 4 periapikal röntgen cihazı ile cerrahi amaçlı diode lazer cihazı, fizyo dispenser, piezo surgery cihazı ile 6 hastaya aynı anda hizmet verebilecek kapasitededir.

   Çözüm Ortaklarımız
   Çalıştığımız dev firmalar ile hizmetlerimize değer katıyoruz.
   × Bize ulaşın