Diş Beyazlatma

Uzman hekim kadromuzla gülüşünüzü güzelleştirelim.

Ofis Tipi
Diş Beyazlatma
Nedir?

Diş
Beyazlatma
Zararlı mı?

Diş
Beyazlatma
Yöntemleri

Diş Beyazlatma
Nasıl
Uygulanır?

Ofis Tipi
Diş Beyazlatma
Nedir?

Diş
Beyazlatma
Zararlı mı?

Diş
Beyazlatma
Yöntemleri

Diş Beyazlatma
Nasıl
Uygulanır?

Gülüşünüzden Memnun Değil Misiniz?

Sağlıklı ve daha mutlu gülümsemek için bizimle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

  İsminiz
  Mail Adresiniz
  Telefon Numaranız
  Tedavi

  .

  .

  1

  Ofis Tipi Diş Beyazlatma Nedir?

  Beyazlatma işleminden önce dişleri uygulamaya hazır hale getirilmek için diş taşları ve diş yüzeyi temizlenir. Ofis tipi diş beyazlatma klinik ortamında diş hekimi tarafından uygulanan ve diğer yöntemlere göre daha hızlı, güvenilir, sağlıklı ve etkili diş beyazlatma yöntemidir. İşlem uygulanmadan önce diş etlerini korumak için özel birkoruyucu bariyer uygulanır. Sadece diş beyazlatıcı madde veya beyazlatıcı madde ile led ışık kombine kullanılarak diş beyazlatma işlemi yapılır. Ofis tipi diş beyazlatma yaklaşık 30-45 dakika arasında sürer. Bu işlem tek seans şeklinde yapılır. Yaklaşık bir saat sonra sağlıklı ve beyaz dişlere kavuşulur. Ofis tipi diş beyazlatma diş minelerine zarar vermez fakat dişlerinde aşınma veya çatlaklar olan bireyler de dişlerde hassasiyet görülebilir. Flor uygulamalarıyla bu diş hassasiyeti ortadan kalkar. Ofis tipi diş beyazlatma işleminden sonra dişte lekelenmeye sebep olacak yiyecek ve içeceklerden uzak durmaya dikkat edilmelidir. İşlem sonrasında 6 ay aralıklarla diş kontrolüne gidilmelidir. Dişlere gereken önem verilmediğinde dişler işlem öncesi rengine geri döner. Sigara, çay, kahve tiryakisi hastalarda ofis tipi diş beyazlatma işlemi yapıldıktan sonra ev tipi diş beyazlatmayla desteklenir.

  2

  Diş Beyazlatma Zararlı mı?

  Diş hekimi kontrolünde yapılan diş beyazlatmanın dişlere zararı yoktur. Diş beyazlatma yöntemi dişlerde hassasiyet oluşturabilir. Dişlerde oluşan bu hassasiyet genellikle bir iki gün içinde geçer ve bu normal beklenen bir durumdur. Bu hassasiyet 1-2 gün içinde geçmezse diş hekimine başvurulmalıdır. Diş hassasiyeti durumunda, diş hekiminin uygulayacağı florür ve hastaya önerdiği diş macunu ile diş hassasiyetinin azaldığı görülür. Diş hassasiyetini azaltmak için kullanılan diğer yöntem ise içinde potasyum nitrat bulunduran diş macunlarıdır. Diş beyazlatma işlemi uzman diş hekimi tarafından doğru tekniklerle yapıldığı takdirde hiçbir zararı yoktur. Bembeyaz parlak güzel dişlere sahip olmak herkesin isteğidir. Güzel gülüşün en önemli faktörü beyaz dişlerdir. Diş estetiği tedavileri arasında en çok tercih edilen yöntem diş beyazlatma yöntemidir. Bu yöntem güvenilir, hızlı ve oldukça etkili bir yöntemdir. Diş beyazlatma yöntemi veneer gibi diğer yöntemlere göre daha kolay ekonomik ve zahmetsizdir. Diş beyazlatma işleminin; doğru materyalle, doğru sürede, doğru şekilde uygulandıkça zararı yoktur.

  3

  Diş Beyazlatma Yöntemleri Hangileridir?

  Diş beyazlatma uygulama alanları ve tekniklerine göre farklılık gösteren yöntemler vardır. Bu yöntemler ofis tipi diş beyazlatma, ev tipi diş beyazlatma, tek diş beyazlatma, kombine diş beyazlatma yöntemleridir. Ofis tipi diş beyazlatma yönteminde ışık ve beyazlatıcı jelden oluşan cihaz yardımıyla tek seans şeklinde diş rengini açabilen hızlı, güvenilir ve etkili bir beyazlatma yöntemidir. Ev tipi diş beyazlatma yönteminde ise dişlerin ölçüsü alınır ve kişiye özel beyazlatma plakları hazırlanır. Bu plakların içine diş beyazlatma jelleri konularak yapılan diş beyazlatma yöntemidir. Hazırlanan bu plağın günde 4 ile 8 saat takılması gerekir ve ortalama 7 ile10 gün bu plak kullanılır. Plağın kullanım süresi diş rengine ve jele bağlı olarak da değişebilir. Ev tipi diş beyazlatma yönteminde diş hekiminin söylediğinden fazla jel kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Fazla jel kullanımında jel plak içinden taşar ve taşan jel dişetlerinde hasara sebep olur. Bu tür durumlarda diş ve diş etleri hemen yıkanmalı ve diş hekimiyle görüşülmelidir. Kombine diş beyazlatma yönteminde ise ev tipi diş beyazlatma ve ofis tipi diş beyazlatma birlikte uygulanır.

  4

  Diş Beyazlatma Nasıl Uygulanır?

  Diş beyazlatma işleminden öncediş hekimi uygulanacağı temizleme yöntemi belirlenir. Bu işleme ilk olarak dişte oluşan lekelerin çıkarılması ile başlanır. Dişte oluşan diş taşları da temizlenip dişler arındırılır. Dişin üst katmanlarındaki gözle görülür noktalardaki lekelerin giderilmesi için polisaj yöntemi uygulanır ve polisaj patları uygulanarak lekeler çıkarılır. Bu sayede dişler beyaz ve parlak görünümüne kavuşur. Diş beyazlatma işleminde farklı yöntemler mevcuttur. Diş hekimi kontrolünden sonra kişinin ihtiyacına ve isteğine bağlı olarak diş beyazlatma işleminde hangi yöntemin kullanılacağına karar verilir. Ofis tipi beyazlatma yöntemi diğer yöntemlere göre daha hızlı, etkili sonuç verir. Ev tipi diş beyazlatma yönteminde ise kişiye özel hazırlanan plak yardımıyla beyazlatma işlemi yapılır.Ev tipi beyazlatma işleminde, ofis tipi beyazlatmaya göre daha fazla özene ihtiyaç vardır. İki yöntem birlikte uygulandığı zaman diş renkleşmesi olan hastalarda bile diş istenilen tonda beyazlığa ve parlaklığa ulaşır. İşlem sonrasında yeme içme konusunda dikkat edilmesi ve diş bakımına özen gösterildiği takdirde diş beyazlatma işleminin kullanım ömrü uzar.

  5

  Diş Beyazlatma Tedavisinin Avantajları

  Dişlerin görünümü, sadece kişisel bakımına özen gösteren beyaz ve parlak görünüm seven kişiler değil herkes için önemlidir. Beyaz ve parlak dişler herkesin hayalidir. Güzel bir gülüş için gerekli olan en önemli şey beyaz ve parlak dişlerdir. Fakat çok az insan beyaz ve parlak dişlere sahiptir. Dişlerin düzenli olarak fırçalanması da çoğu zaman istenilen beyaz ve parlak dişlere sahip olmayı sağlamaz bu yüzden diş beyazlatma yöntemine başvurulur. Dişlerde kahve, çay, sigara, gıda boyaları, kullanılan ilaçlar sebebiyle renk bozukluğuna uğramış, sararmış olması ruhsal çöküntüye ve psikolojik sorunlara dahi sebep olabilir. Diş hekimleri tarafından uygulanan diş beyazlatma işlemi sayesinde daha beyaz ve parlak dişlere kavuşulur. Diş hekimi kontrolünde yapılan diş beyazlatma işleminin dişlere hiçbir zararı olmaması en büyük avantajlarından biridir. Diş beyazlatmanın bir diğer avantajı ise dişlerde herhangi bir yapısal değişikliğe açmamasıdır. Diş beyazlaştırmanın diğer diş estetiği operasyonlarına göre maliyet açısından daha ekonomik olması da daha güzel gülüşe sahip olmak isteyenler için büyük bir avantajdır.

  Sonuçlar

  Bize Kolayca Ulaşabilirsiniz.

  Uzman diş hekimlerimizle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

   İsminiz
   Mail Adresiniz
   Tedavi

   .

   .

   Hikayemiz

   Uzman hekim kadromuz ve uygun fiyat politikamız ile 2014 yılından bugüne hizmetinizdeiz.

   Tecrübe

   Gülümseme

   Başarılı Operasyon

   Uzman Hekim

   Gülüşünü Tasarla

   İletişime Geç

   İletişime Geç

   Gülüşünü Tasarla

   Kliniğimizi Keşfedin

   Başakşehir Ortodonti, panoromik, anterior-posterior, sefalometrik, el bilek ve periapikal röntgenlerinin dijital olarak çekiminin yanında İstanbulda ilk iTero 5D element cihazı ile 3 boyutlu çene modellemesi, radyasyonsuz çürük tespiti (hamile, çocuk ve kanser hikayesi olan hastalarda öncelikli) görüntüleme sistemlerine sahiptir. Bunların yanında kanal tedavisi için elzem 2 endo motor, 3 apex locater, 4 periapikal röntgen cihazı ile cerrahi amaçlı diode lazer cihazı, fizyo dispenser, piezo surgery cihazı ile 6 hastaya aynı anda hizmet verebilecek kapasitededir.

   Çözüm Ortaklarımız
   Çalıştığımız dev firmalar ile hizmetlerimize değer katıyoruz.
   × Bize ulaşın