Lazer Destekli

Diş Hekimliği

Uzman hekim kadromuzla gülüşünüzü güzelleştirelim.

Lazer Destekli
Diş Hekimliği
Nedir?

Lazer Destekli
Diş Hekimliği

Avantajları Nelerdir?

Lazer
Uygulamaları
Nasıl Yapılır?

Lazer Destekli
Diş Hekimliği
Nedir?

Lazer Destekli
Diş Hekimliği

Avantajları
Nelerdir?

Lazer
Uygulamaları
Nasıl Yapılır?

Gülüşünüzden Memnun Değil Misiniz?

Sağlıklı ve daha mutlu gülümsemek için bizimle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

  İsminiz
  Mail Adresiniz
  Telefon Numaranız
  Tedavi

  .

  .

  1

  Lazer Destekli Diş Hekimliği

  Lazer destekli diş hekimliği, ağız içindeki diş , diş eti ve kemik dokularında ağrı olmadan, kanamasız yöntemlerle lazer yardımıyla yapılan bir diş tedavi yöntemidir. Lazerler, en az enerji seviyelerinde , hücrelerin enerji üretimini artırarak iyileşmenin kolay ve hızlı olmasını sağlarlar. Yüksek enerji seviyelerinde ise hücreleri buharlaştırarak çok kısa sürede uzaklaştırırlar ve yakınlarında olan hücrelere zarar vermediklerinden dolayı iyileşme çok hızlı bir şekilde olur. Dental lazerler ise dokuyu tedavi etmek amacıyla tamamen odaklanmış ışık kullanan tıbbi cihazlardır. Lazerin belirli bir dalga boyu vardır. Küçük bir alanda kullanılır. Lazerlerle çok daha hassas işlemler yapılabilir ve küçük alanlara odaklana bilindiği için geleneksel diş hekimliği aletlerinden çok daha hassas oldukları için, diş ameliyatları için çok iyi bir alternatiftir. Diş hekimlerinin ve çene cerrahlarının rahat çalışmasına, ameliyattan sonraki rahatsızlığın azalmasına, kan kaybının minimuma inmesine, yaralardan dolayı oluşabilecek enfeksiyon olasılığını azaltmasına ve hastaların hızlı bir şekilde sağlıklı gülüşlerine kavuşmaları için daha iyi iyileşmesine olanak tanır.

  2

  Lazer Destekli Diş Hekimliği Avantajları Nelerdir?

  • Lazerler güçlü ışık demetleri yaymalarına rağmen güvenilirdirler.  Lazer kullanımı geleneksel tedavi yöntemlerine göre  daha güvenlidir.
  • Dişlerin ve yumuşak dokuların tedavisinde çevredeki dokuların zarar görmemesini sağlar.
  • Çalışırken rahatsız edici ses çıkarmaz ve titreşim olmaması  daha konforlu bir tedavi sağlar.
  • Geleneksel tedavi yöntemlerinde olduğu gibi dişeti operasyonlarında kanama olmaz ve enfeksiyon riski daha azdır.
  •  Lazerle tedavi sessiz olduğundan diş tedavisi konusunda kaygı yaşayan kişiler için  daha konforludur. 
  • Lazer destekli diş hekimliği tedavilerinin birçok geleneksel diş tedavi yöntemlerinden daha az ağrılı olduğu bilinmektedir.
  • Tedavi alanı doğru bir şekilde hedeflenebildiğinden atramvatik çalışılır. Tedavi sonrası rahatsızlık hissi neredeyse olmaz.
  • Lazer tedavilerinde lazer özelliğinden dolayı geleneksel yöntemlere oranla daha az şişlik ve kanama olur. Böylece  yumuşak doku sorunları da daha konforlu şekilde çözüme kavuşturulabilir. Tedavi bölgesinde enfeksiyon oluşma riski azalır ve iyileşme süresi oldukça kısalır.
  • Lazer destekli diş hekimliği tedavilerinde, lazerle doku dağlandığında dolayı dikiş gerekliliğini ortadan kaldırabilir. Bunun sonucunda şişme ve enfeksiyon olmak üzere birçok komplikasyon riski azalır. 
  • Lazer tedavilerinde dokular daha fazla korunur.

  3

  Diş Hekimliğinde Lazer Uygulamaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

  Lazer uygulamalarının birçok alanı vardır. Bunlardan bazıları;
  İmplant tedavisi; lazer diş implantı işlemi ortalama 20-30 dakika sürer. Lokal anestezi uygulanarak kanama engellenecek şekilde lazer kullanılarak mukoza kesilir ve implant özel bir cihaz yardımıyla yerleştirilir ve dikişlerle kapatılır.
  Kanal tedavisi; kök kanallarının temizlenmesi için yoğun ışık huzmesi kullanılır ve kökün bakteri enfeksiyonundan oluşan kalıntıları yok olur. Lazer sayesinde daha az zaman harcanarak ağrısız işlem yapılır.
  Aft tedavisi; aft yaraları olarak bilinen aft ülserleri lazer kullanılarak hemen tedavi edilebilir ve lazer antibakteriyel özelliğe sahip olduğu için anında rahatlama sağlar.
  Diş eti tedavisi; lazer yardımıyla yapılan diş eti tedavilerinde klasik cerrahi işlemlere kıyasla kanama olmaz. Ağrı ve şişlik şikayetleri daha azdır.
  Cerrahi tedaviler; her türlü yumuşak doku ve kemik tedavilerinde lazer uygulanabilir. Gömülü diş çekimi sırasında kemik kaldırmada lazer kullanabilir. Yumuşak doku cerrahilerinde kullanılabilir.
  Diş hassasiyeti; dişlerde çürük olmadığı halde oluşan diş hassasiyetlerini doğru doz ve tekniklerle lazer yardımı ile anında giderilir.

  Sonuçlar

  Bize Kolayca Ulaşabilirsiniz.

  Uzman diş hekimlerimizle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

   İsminiz
   Mail Adresiniz
   Tedavi

   .

   .

   Sıkça Sorulan Sorular

   Bu tedavi hakkında sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

   Lazer hangi diş tedavilerinde kullanılmaktadır?

   Çene cerrahisi,  restoratif, diş eti hastalıklarının tedavisi, kanal tedavisi,  implant tedavilerinde  kullanılmaktadır.

   Lazerden gülüş tasarımında da faydalanılabilir mi?

   Gülüş tasarımında da lazer kullanılabilir. Lazer kullanılması doku iyileşmesini daha hızlı hale getirdiği için  diş etinin kesilmesi veya şekillendirilmesi sırasında lazer kullanılması daha avantajlıdır . 

   Lazerli dolgu nasıl yapılır?

   Lazerli dolgu yönteminde hava, ışık ve su kullanılır. Lazer dişteki su moleküllerini ısıtarak çalışır ve bunun sonucunda çürük kısım temizlenir. Çürük lazerle temizlendikten sonra bu bölgeye dolgu maddesi enjekte edilir.

   Diş eti hastalıklarında lazer nasıl kullanılır?

   Lazerler, diş etlerini yeniden şekillendirmek için lokal anestezi yapıldıktan sonra kullanılan güvenli bir işlemdir. 

   Lazer diş beyazlatma tedavisi sırasında kullanılabilir mi?

   Dişlere, beyazlatma jeli uygulanmasını aktif etmek için lazer kullanılabilir.  Diş beyazlatma jelinin içindeki kimyasalları aktive etmek için lazer daha etkili ve  hızlı sonuçlar alınmasını sağlar. 

   Lazerle tedavinin avantajları var mı?

   Avantajları oldukça fazladır. İşlem yapılan yerde diğer dokulara zarar vermemesi, geleneksel tedavi yöntemlerine göre kişilerde daha hızlı ve konforlu tedaviye imkan verir.

   Hikayemiz

   Uzman hekim kadromuz ve uygun fiyat politikamız ile 2014 yılından bugüne hizmetinizdeiz.

   Tecrübe

   Gülümseme

   Başarılı Operasyon

   Uzman Hekim

   Gülüşünü Tasarla

   İletişime Geç

   İletişime Geç

   Gülüşünü Tasarla

   Kliniğimizi Keşfedin

   Başakşehir Ortodonti, panoromik, anterior-posterior, sefalometrik, el bilek ve periapikal röntgenlerinin dijital olarak çekiminin yanında İstanbulda ilk iTero 5D element cihazı ile 3 boyutlu çene modellemesi, radyasyonsuz çürük tespiti (hamile, çocuk ve kanser hikayesi olan hastalarda öncelikli) görüntüleme sistemlerine sahiptir. Bunların yanında kanal tedavisi için elzem 2 endo motor, 3 apex locater, 4 periapikal röntgen cihazı ile cerrahi amaçlı diode lazer cihazı, fizyo dispenser, piezo surgery cihazı ile 6 hastaya aynı anda hizmet verebilecek kapasitededir.

   Çözüm Ortaklarımız
   Çalıştığımız dev firmalar ile hizmetlerimize değer katıyoruz.
   × Bize ulaşın