Ağız

Kokusu

Uzman hekim kadromuzla gülüşünüzü güzelleştirelim.

Ağız
Kokusu
Sebepleri?

Ağız Kokusu
Tedavisi Ne Kadar
Sürer?

Ağız
Kokusu
Sebepleri?

Ağız Kokusu
Tedavisi Ne Kadar
Sürer?

Gülüşünüzden Memnun Değil Misiniz?

Sağlıklı ve daha mutlu gülümsemek için bizimle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

  İsminiz
  Soyisminiz
  Telefon Numaranız
  Tedavi

  .

  .

  1

  Ağız Kokusu Sebepleri

  Tıptaki adı Halitosis olan ağız kokusu , ağız ortamındaki lokal sorunlar veya genel sağlığa bağlı sorunlar nedeniyle ortaya çıkabilir. Ağız kokusu genellikle yeterli bir şekilde yapılmayan ağız ve diş temizliğinden kaynaklanır. Doğru bir şekilde temizliği yapılmayan dişlerin aralarında gıda artıkları kalırsa, dişeti ve etrafında ve dilin üzerinde bakterilerin oluşmasına sebep olur ve bu durum da ağız kokusunun oluşmasına sebep olur. Protez dişlerin doğru ve düzenli şekilde temizlenmemesi durumunda da ağız kokusu oluşa bilir. Ağız kokusunun oluşmasının diğer nedenlerinden bazıları da kullanılan ilaçlar, beslenme, sigara kullanımı, ağızda oluşan enfeksiyonlar, ağız kuruluğu, çürük dişler, sinüzit, mide hastalıkları, karaciğer ve böbrek yetmezliği, diyabet gibi sağlık sorunlarıdır. Kabızlık ve sindirim sistemindeki bazı problemler de ağız kokusuna neden olabilmektedir. Düzenli ve özenli bir şekilde yapılan ağız temizliğine rağmen ağız kokusu devam ediyorsa diş hekimine giderek muayene olunması gerekir. Diş hekimi yaptığı muayenede sonucunda ağız ve diş dışında başka bir nedenden dolayı kokunun geldiğinden şüphe ederse konuyla ilgili uzman hekime yönlendirerek araştırılmasını ister.

  2

  Ağız Kokusu Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Ağız kokusuna sebep olan nedenler diş hekimi tarafından belirlendikten sonra ağız kokusuna sebep olan rahatsızlıkların tedavi süreci belirlenir. İlk olarak diş hekimi diş temizliği, diş eti tedavileri, diş taşlarının ve varsa çürüklerin tedavisi gibi tedavileri yaparak hastanın var olan koku şikayetinin geçip geçmediği takip eder. Çoğu zaman diş temizliği yapıldıktan sonra ağız hijyenine dikkat edilmesiyle ağız kokusu ortadan kalkmış olur. Dişlerin düzenli olarak doğru teknikleriyle fırçalanması ve dilin düzenli olarak temizlenmesi ağız kokusu tedavisine ciddi oranda yardımcı olur. Kişinin yapılan tedavilere rağmen ağız kokusu şikayeti geçmezse hekim hastasını sindirim sisteminin incelenmesi için ilgili uzman hekime yönlendirir. Ağız kokusunun sebebinin belirlenmesi tedavi sürecini etkileyen en önemli faktörlerdendir çünkü belirlenen sebepler tedavi edilerek sonuca hızlı bir şekilde ulaşılmış olur. Ağız kokusu tedavi süresi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Tedavi sonucunda sağlıklı ve ferah bir nefese ulaşılır. Tedavi sürecinin hızlanması için hekim tavsiyelerine uymak gerekir.

  Sonuçlar

  Sıkça Sorulan Sorular

  Ağız Kokusu hakkında sıkça sorulan soruları sizler için derledik.
  Ağız Kokusu Herkeste Oluşur Mu?

  Ağız kokusu toplumda sıkça rastlanan bir problemdir. Özellikle erişkinlerin birçoğunda bu şikayet görülür. Kişiler kendi ağız kokusunu almadığı için ağız kokusu tedavisi gören kişi sayısı oldukça azdır. Ağız kokusu herkeste olabilir.

  Ağız Kokusu Olduğu Nasıl Anlaşılır?

  Ağız kokusunun olduğunu anlamak için birçok yöntem vardır. Bunlardan biri de bilek hafif ıslak kalacak şekilde yalanır ve kuruması beklenir,kuruduktan hemen sonra o bölge koklanır. Ağır bir koku alınırsa ağız kokusu problemi olduğu anlaşılır. 

  Ağız Kokusu ile Nefes Kokusunun Farkları ?

  Nefes kokusunun kişilerde görülme nedeni, altta yatan farklı bir hastalıktan kaynaklı olabilir. Ağız kokusu nedeni ise tüketilen gıdaların sağlıklı gıdalar olmaması ve ağız bakımının yeteri kadar iyi yapılmaması diş ve diş eti hastalıklarının yaşanmasıdır.

  Ağız Kokusu İçin Diş Hekimine Gidilmeli Midir?

  Ağız kokusu oluşumunda ilk olarak ağız hijyeni alışkanlıkları düzenli hale getirilmeli ve diş temizlendikten sonra tüketim yapılmamalıdır. Ağız kokusu geçmezse diş hekimine gidilmelidir. 

  Ağız Kokusu Tedavisi Kalıcı Mıdır?

  Ağız kokusu tedavisi ağız hijyenine dikkat edilmediği doğru bir şekilde tedavi edilmediği sürece kalıcılığını sürdürür. 

  Bize Kolayca Ulaşabilirsiniz.

  Uzman diş hekimlerimizle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

   İsminiz
   Mail Adresiniz
   Tedavi

   .

   .

   Hikayemiz

   Uzman hekim kadromuz ve uygun fiyat politikamız ile 2014 yılından bugüne hizmetinizdeiz.

   Tecrübe

   Gülümseme

   Başarılı Operasyon

   Uzman Hekim

   Gülüşünü Tasarla

   İletişime Geç

   İletişime Geç

   Gülüşünü Tasarla

   Kliniğimizi Keşfedin

   Başakşehir Ortodonti, panoromik, anterior-posterior, sefalometrik, el bilek ve periapikal röntgenlerinin dijital olarak çekiminin yanında İstanbulda ilk iTero 5D element cihazı ile 3 boyutlu çene modellemesi, radyasyonsuz çürük tespiti (hamile, çocuk ve kanser hikayesi olan hastalarda öncelikli) görüntüleme sistemlerine sahiptir. Bunların yanında kanal tedavisi için elzem 2 endo motor, 3 apex locater, 4 periapikal röntgen cihazı ile cerrahi amaçlı diode lazer cihazı, fizyo dispenser, piezo surgery cihazı ile 6 hastaya aynı anda hizmet verebilecek kapasitededir.

   Çözüm Ortaklarımız
   Çalıştığımız dev firmalar ile hizmetlerimize değer katıyoruz.
   × Bize ulaşın