Invisalign

Uzman hekim kadromuzla gülüşünüzü güzelleştirelim.

Gülüşünüzden Memnun Değil Misiniz?

Sağlıklı ve daha mutlu gülümsemek için bizimle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

  İsminiz
  Soyisminiz
  Telefon Numaranız
  Tedavi

  .

  .

  1

  Şeffaf plak tedavisi nedir ?

  Avantajları nelerdir?

  Şeffaf plaklar 3 boyutlu tarayıcı ve yazılım programları ile elde edilen kişiye özel ortodontik tedavi metotudur.

  Şeffaf plakların en büyük avantajı şüphesiz ki neredeyse görünmüyor olmasıdır. Bu özelliği ile ortodontik tedavisini ertelemiş yetişkinler ve tel takmak istemeyen genç bireyler tarafından tercih sebebidir.

  Şeffaf plak tedavisinde, her diş farklı yönde ve tedavi sonu konumuna en kısa yoldan hareket ettirilir. Bunun sonucunda tedavi süresi klasik tel tedavisinden %50 daha hızlıdır.

  2

  Şeffaf Plak Tedavisinde Yeme/İçme

  Şeffaf Plaklar takılıp çıkarılabilir olduğu için hasta yeme içme alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalmaz (tel tedavisindeki asitli içecek kullanımı ve ısırma yasakları vb. kısıtlamaların olmaması). Ayrıca şeffaf plakların takılıp çıkarılabilir olmasının diğer önemli avantajı hastaların ağız hijyenini daha kolay sağlanabilmesidir. Böylelikle klasik ortodontik tedavilerde görülebilen beyaz nokta lezyonlarının (çürük başlangıcı) ve diş eti hastalıklarının görülme riski minimize olur.

  Tel tedavisinde ağız bölgesinde gelen travmalar braket kopmasına neden olabilmektedir. Bu durum zaten uzun olan tedavi süresinin 2-6 ay uzamasına neden olur. Şefaf plaklar çok esnek bir yapıya sahip olduğundan dolayı spor yapan hastalarda rahatlıkla kullanılabilir.

  Alt çenesi geride olan ve büyüme gelişiminin uygun döneminde tedavi edilen genç bireylerde, bir yandan alt çenenin büyümesi stimüle edilirken bir yandan da hastanın dişleri düzeltilebilir.
  Şeffaf plakların çalışma prensibi tel tedavisin zıttına, iterek olduğu için plaklar dişleri 2mm kadar distale (geri) itebilir. Böylece çekimsiz tedavi yapma şansı artar.

  3

  Hekimlere sunulan bolton analizinde diş genişlikleri milimetrenin 0,01 hassasiyetinde verilir. Bu sayede ideal kapanış için yapılacak aşındırma veya tedavi sonu (eksik dişler varsa) yapılacak protez boşlukları hassas bir şekilde ayarlanabilir.

  Yine tedavi başı ve tedavi sonu oklüzal temaslar (dişlerin birbiriyle teması) 3 boyutlu tarayıcı ve yazılım sayesinde belirlenerek, tedavi sonrası nüks (geri dönme) riski azaltılır.
  Hastalar tedavi başında dişlerinin tedavi sonunda nasıl görüneceğini tedavi başında görebilir. Hekimlerine istek ve beğenilerini ileterek tedavi planına katkıda bulunabilir.

  Klasik tel tedavilerinde olan 4 ile 6 haftada bir intervallerinde olan muayene aralıkları online muayeneler ile uzatılabilir. Bu sayede hastaların özel hayatlarında ortodontik tedavi engel teşkil etmez.

  Sonuçlar

  Bize Kolayca Ulaşabilirsiniz.

  Uzman diş hekimlerimizle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

   İsminiz
   Mail Adresiniz
   Tedavi

   .

   .

   Hikayemiz

   Uzman hekim kadromuz ve uygun fiyat politikamız ile 2014 yılından bugüne hizmetinizdeiz.

   Tecrübe

   Gülümseme

   Başarılı Operasyon

   Uzman Hekim

   Gülüşünü Tasarla

   İletişime Geç

   İletişime Geç

   Gülüşünü Tasarla

   Kliniğimizi Keşfedin

   Başakşehir Ortodonti, panoromik, anterior-posterior, sefalometrik, el bilek ve periapikal röntgenlerinin dijital olarak çekiminin yanında İstanbulda ilk iTero 5D element cihazı ile 3 boyutlu çene modellemesi, radyasyonsuz çürük tespiti (hamile, çocuk ve kanser hikayesi olan hastalarda öncelikli) görüntüleme sistemlerine sahiptir. Bunların yanında kanal tedavisi için elzem 2 endo motor, 3 apex locater, 4 periapikal röntgen cihazı ile cerrahi amaçlı diode lazer cihazı, fizyo dispenser, piezo surgery cihazı ile 6 hastaya aynı anda hizmet verebilecek kapasitededir.

   Çözüm Ortaklarımız
   Çalıştığımız dev firmalar ile hizmetlerimize değer katıyoruz.
   × Bize ulaşın