Gülüş Tasarımı

Uzman hekim kadromuzla gülüşünüzü güzelleştirelim.

Gülüş Tasarımı
Nedir?

Gülüş Tasarımı
Kalıcı mıdır?

Gülüş Tasarımı
Prosedürü

Gülüş Tasarımı
Tedavi Fiyatları

Gülüş Tasarımı
Nedir?

Gülüş Tasarımı
Kalıcı mıdır?

Gülüş Tasarımı
Prosedürü

Gülüş Tasarımı
Tedavi Fiyatları

Gülüşünüzden Memnun Değil Misiniz?

Sağlıklı ve daha mutlu gülümsemek için bizimle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

  İsminiz
  Soyisminiz
  Telefon Numaranız
  Tedavi

  .

  .

  1

  Gülüş Tasarımı Nedir?

  Gülüş tasarımı, kişinin güldüğü, konuştuğu hatta durduğu zamanlarda bile diş, dudak ve çene duruşunun, kişinin yüz hatlarına , ağız ve çene yapısına göre estetik bir görüntü elde işlemine denir. Herkesin kendine özgü gülüş şekli vardır ve gülüş şekli kişinin ruh halini belirttiği gibi ruh halini de etkiler. Gülüş tasarımı işlemi sonrasında kişi doğal ve güzel bir görünüm elde eder. Bu işlem işlem için tek bir tedavi yöntemi yoktur. Kişinin ihtiyacına göre uygulanacak tedavi yöntemleri belirlenir. Bu işlemler belirlenirken kişinin yaş, cinsiyet yüz hatları, ihtiyacı olan tedaviler ve kişinin işlem sonrası beklentilerine göre belirlenir. Dijital tasarım için ağız içi ölçüleri belirlendikten sonra kişinin yüz ve ağız içi fotoğrafları kullanılan özel programlara yüklenir ve kişiye işlem sonrası oluşacak gülüş tasarımı dijital ortamda diş hekimi tarafından hastaya gösterilir. İşlem yaptıracak kişinin isteğine göre gülüş tasarımı tedavisine başlanır. Gülüş tasarımı, Hollywood gülüş tasarımı olarak da bilinir. Günlük yaşamda kendini iyi hissetmek isteyen herkes gülüş tasarımı yaptırabilir.

  2

  Gülüş Tasarımı Kalıcı Mıdır?

  Gülüş tasarımı kalıcılığı kişiye bağlı olarak farklılık gösterdiği için net bir süre söylemek doğru olmaz. Gülüş tasarımından sonra ağız, diş ve çene bakımı düzgün yapılması, sağlıklı beslenme, sigara ve alkol kullanımından uzak durulması halinde bu tedavi kalıcı olur. Diş bakımının dikkatsiz ve aksatılarak yapılması, sağlıksız beslenme yoğun miktarda çay, kahve tüketilmesi, diş eti sağlığına dikkat edilmemesi gibi durumlardan dolayı dişler bir süre sonra aşınmaya başlar ve gülüş tasarımı tedavisinin ömrü çok kısa olur. Tedavi sonrası gülüş tasarımının kalıcılığı ağız ve diş yapısına bağlı olduğu gibi tedavi sonrası dişlere gösterilen özene de bağlıdır ve bununla birlikte düzenli olarak doktor kontrolüne gitme de ihmal edilmemelidir. Gülüş tasarımı tedavisi kalıcı bir işlemdir ama diş bakımı düzgün yapıldığı sürece tedavinin sürdürülebilirliği sağlanır. Gülüş tasarımı sonrası kişiler yüksek özgüven, daha rahat gülüşe kavuşacağı için gülüş tasarımının kalıcı olmasını ister. Gülüş tasarımı tedavisinin kalıcılığının ne kadar süre olacağı doktor muayenesi sonrasında uzman hekim tarafından bilgi verilir.

  3

  Gülüş Tasarımı Hangi İşlemleri İçerir?

  Gülüş tasarımı kişiye özel olduğu için yapılacak işlemler kişiden kişiye göre değişir. Gülüş tasarımı yapılırken;

  Dişlerin Analizi

  Uygun tedavi yöntemini belirlemek amacıyla dişlerin kapsamlı analizi yapılmaktadır.

  Çürük

  İlk olarak dişte çürük olup olmadığı kontrol edilir. Çürük olma durumunda çürük tedavisi yapılır.

  Diş Eti

  Süreç başlangıcında diş eti tedavisine ihtiyaç olup olmadığına bakılır. Diş etinin sağlıklı olması gülüş tasarımı işleminin yapılabilmesi için çok önemlidir.

  Diş Beyazlatma

  Bu işlem yaklaşık 40 dakika sürer ve yeme içme alışkanlığı ile yaklaşık 1 yıla kadar kullanılabilir..

  Porselen Lamina

  Dişlerde beyaz ve estetik bir gülüş elde etmek için dişlerin üzerine porselen lamina yapıştırılır.

  Ortodontik Teknikler

  Yerine oturmayan çapraşık diş yapısını porselen braketler yardımıyla düzeltilir.

  Zirkonyum

  Son zamanlarda çok fazla kullanılan bir tekniktir. Zirkonyum ışığı geçiren metaldir, bu sayede dişlerde estetik bir görüntü elde edilir.

  İmplant Tedavisi

  Dişe estetik görünüm kazandırmak için eksik dişler implant tedavisi yardımıyla tamamlanır.

  4

  Gülüş Tasarımı Tedavi Fiyatları

  Gülüş tasarımı kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için kişinin ihtiyaçları ve isteklerine göre uygulanacak tedavilere istinaden gülüş tasarımı tedavi fiyatları belirlenir. Doktor muayenesi sonrasında tam fiyat belirlenir. Kişinin çene yapısı ve çene sağlığı tedavi şeklini etkileyeceği için fiyat konusunda da büyük etkisi vardır. Diş şeklinin belirlenmesinde ki önemli faktörlerden biri de cinsiyettir. Kadınların daha feminem bir görüntüye sahip olması için oval diş yapısı tercih edilir. Erkekler ise daha maskülen bir görüntü için köşeli yapı tercih eder ve bu tür seçimler fiyat konusunu etkileyen faktörlerdir. Gülüş tasarımı için muayene öncesi fiyat veren merkezlerden kaçınılması gerekir çünkü uzman diş hekimi ile görüşme yapılarak çenenin ihtiyaçları belirlenir tedavi edilecek bir alan yoksa gülüş tasarımına başlanabilir.

  Sonuçlar

  Sıkça Sorulan Sorular

  Bu tedavi hakkında sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

  Gülüş Tasarımı Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Gülüş tasarımı tedavisi özellikle ağız, diş sağlığı ve konumlarına bağlı olarak kişiden kişiye farklılık gösterdiği için tedavi süreci de kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu süre ortama 2 ile 15 gün arasında sürer.

  Gülüş Tasarımı Neden Önemlidir?

  Gülüş şekli, diş yapısı, diş eti görünümü kişileri sosyal hayatta, iş hayatında çok fazla etkiler. Unutulmamalıdır ki bir insan bir başkası ile karşılaştığında en çok %47 oranında gülümsemesine bakar. Sonrasında sırasıyla %31 gözler, %11kokusuna, %7 kıyafetine %4

  Gülüş Tasarımında Önemli Faktörler Nelerdir?

  Dudak seviyesi, dişlerin boyları, diş eti seviyesi, diş rengi, diş dizimi, gülme sırasında dudak ve dişlerin uyumu ve gülme hattı gibi faktörlerin tek tek ve birbirleri ile olan uyumu estetik gülüş analizinin yapılmasında çok önemlidir. Hatta kişinin cinsiyetine, yüz şekline göre yapılacak dişin şekline karar verilir. Kadınlarda daha feminen görüntü için oval dişler tercih edilirken erkeklerde ise maskülen görüntü için daha köşeli dişler tercih edilir.

  Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

  Gülüş tasarımı yapılırken önce diş ve dişeti tedavisi yapılır. Sonra diş, dişeti, dudaklar, yüz ölçülerinin oranlarına ve dişlerin, dudakların konumlarına cepheden (önden), profilden (yandan) bakılır. Bu amaçla öncelikle hastaların ağız içi, ağız dışı fotoğrafı çekilir ve dijital ortamda tasarım yapılıp hastaya gösterilir. Tasarım sonrasında dişlerin diş, dişeti, kemik seviyeleri klinik ve radyografik olarak incelenir ve plan yapılıp tedaviye başlanır.

  Gülüş Tasarımından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekilenler?

  Gülüş tasarımı yapıldıktan sonra ağız, diş ve diş eti sağlığına dikkat edilmelidir. Beslenme gülüş tasarımının kalıcılığını etkileyen önemli faktörler arasındadır. Düzenli kontrollere gidilmeye özen gösterilmelidir.

  Bize Kolayca Ulaşabilirsiniz.

  Uzman diş hekimlerimizle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

   İsminiz
   Mail Adresiniz
   Tedavi

   .

   .

   Hikayemiz

   Uzman hekim kadromuz ve uygun fiyat politikamız ile 2014 yılından bugüne hizmetinizdeiz.

   Tecrübe

   Gülümseme

   Başarılı Operasyon

   Uzman Hekim

   Gülüşünü Tasarla

   İletişime Geç

   İletişime Geç

   Gülüşünü Tasarla

   Kliniğimizi Keşfedin

   Başakşehir Ortodonti, panoromik, anterior-posterior, sefalometrik, el bilek ve periapikal röntgenlerinin dijital olarak çekiminin yanında İstanbulda ilk iTero 5D element cihazı ile 3 boyutlu çene modellemesi, radyasyonsuz çürük tespiti (hamile, çocuk ve kanser hikayesi olan hastalarda öncelikli) görüntüleme sistemlerine sahiptir. Bunların yanında kanal tedavisi için elzem 2 endo motor, 3 apex locater, 4 periapikal röntgen cihazı ile cerrahi amaçlı diode lazer cihazı, fizyo dispenser, piezo surgery cihazı ile 6 hastaya aynı anda hizmet verebilecek kapasitededir.

   Çözüm Ortaklarımız
   Çalıştığımız dev firmalar ile hizmetlerimize değer katıyoruz.
   × Bize ulaşın