iTero 5D Element

Uzman hekim kadromuzla gülüşünüzü güzelleştirelim.

Gülüşünüzden Memnun Değil Misiniz?

Sağlıklı ve daha mutlu gülümsemek için bizimle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

  İsminiz
  Soyisminiz
  Telefon Numaranız
  Tedavi

  .

  .

  1

  iTero element üç boyutlu bir tarayıcı olup dünyanın en büyük 3 boyutlu tarama kazıma firmasına ait olan Align Technoloji (invisalign) ye ait İtero ailesinin en donanımlı üyesidir. 5D element diğer aile üyelerinden 20 kat hızlı olması ve UHD kamerası sayesinde daha net bir görüntü etmesi ve infrared (kızıl ötesi) teknolojisi ile ayrılır.

  3boyutlu tarayıcılarla yapılan tarama işlemi klasik ölçü tekniklerindeki ölçü işlemine göre noninvazivdir. Böylelikle hastanın nefes almasını, öğürmesini, tat ve koku duyularını etkilemediği gibi hastanın ağzında kalabilecek herhangi bir ölçü parçası yoktur. Bu nedenle klasik ölçü sistemlerine göre daha temiz, kolay ve konforlu yöntemdir.

  2

  10 dakika gibi kısa bir zamanda saniyede 6-8 bin fotoğraf çeken bu kamera sayesinde hastalarımızın 3 boyutlu çene modelleri .stl dosya halinde kaydedilir. Elde edilen 3 boyutlu görüntü ister İtero’nun ekranında ister (bulut sistemine aktarıldığı için) tablet veya bilgisayarlarda myitero.com adresinden açılabilir. Hasta invisalign ile tedavi görecek ise “outcome simulator” seçeneğinden 11 milyon bireyin tedavisi sonucu elde edilmiş algoritma yardımı ile %60 doğrulukla anında tedavi sonucunda dişlerinin nasıl görüleceği gösterilir. Bu sonuca hekim hasta ile istediği şekilde değiştirerek (diş konumlarını) beğenilen sonucu Invisalign’ın teknisyenleriyle paylaşabilir. 3 boyutlu elde edilen çene modelleri tek vaya çift olarak 360 derece incelenebileceği gibi tek yine tek çene veya çift çene oklüzal kontaklar (diş temasları) incelenebilir. İstenilen açılardan alınan ekran görüsü üzerinde çizimler yapılabilir notlar alınabilir ve bu görüntüler çıktı şeklinde hastaya sunulabilir. Böylelikle hastalar tedavilerini daha iyi algılama imkanı bulur.

  3

  Protez yapılacak dişlerde 3 boyutlu tarayıcı ile preperasyon (hazırlık) öncesi ve sonrası iki tarama yapılır. Klasik yöntemle yapılan bir protezde sırayla kullanılan ölçü maddesi, sert alçı, mum modelaj, revetman ve metal malzemerinin boyutsal stabilitesi (büzülme) çok fazla iken tarayıcı ile yapılan tarama doğruluğu 30 mikron gibi çok hassas bir ölçümdür. Bu değeri ile diğer tarayıcılardan da daha hassas olduğunu bildiren bilimsel araştırmalar mevcuttur. 5D element ile elde edilen protezlerin diş dokusuna daha uyumlu olduğu dolayısıyla hastalar bu protezleri daha uzun süre kullanabilir.

  4

  Günümüzde sadece ayna ve sond ile diş hekimi muayenesinin en çok görülen ve genellikle komşu iki dişte birlikte kaviteye neden olan ara yüz çürüklerinin tespitinde yeterli olmadığı belirtilmiştir (Bu şekilde arayüz çürüklerinin 1/3 ‘i saptanamadığını bildiren bilimsel yayınlar vardır). Bu çürüklerin panoromik röntgende de çoğunlukla superpozisyonu (dişlerin radyografide üst üste gelmesi) tespitini zorlaştırır. Bu nedenle bitewing (ısırma) grafilesi alınması çürük tespitinde en güvenilir yöntem olarak bildirilmiştir. Bu grafilerin bir muayenede bütün dişleri ağzında olan bir birey için 8-10 grafi anlamına gelir. Yeni çürük oluşma riskinin minimum 6 ay olduğu için hekim kontrolü 6 ayda 1 yapılması tavsiye edilir. Her 6 ayda bir 8-10 doz radyasyon alınması hastaya uzun dönem etkileri, 5D elemet ‘in infra-red (kızıl) ötesi teknoloji varken etik değildir. Bu teknoloji sayesinde hastalar radyasyona maruz kalmadan çürük tespiti yaptırabilir. Hamileler, çocuklar, baş boyun bölgesi başta olmak üzere tümör vakalarında ve sağlıklı bütün bireyde en güvenilir çürük tepit metotudur.

  Sonuçlar

  Bize Kolayca Ulaşabilirsiniz.

  Uzman diş hekimlerimizle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

   İsminiz
   Mail Adresiniz
   Tedavi

   .

   .

   Hikayemiz

   Uzman hekim kadromuz ve uygun fiyat politikamız ile 2014 yılından bugüne hizmetinizdeiz.

   Tecrübe

   Gülümseme

   Başarılı Operasyon

   Uzman Hekim

   Gülüşünü Tasarla

   İletişime Geç

   İletişime Geç

   Gülüşünü Tasarla

   Kliniğimizi Keşfedin

   Başakşehir Ortodonti, panoromik, anterior-posterior, sefalometrik, el bilek ve periapikal röntgenlerinin dijital olarak çekiminin yanında İstanbulda ilk iTero 5D element cihazı ile 3 boyutlu çene modellemesi, radyasyonsuz çürük tespiti (hamile, çocuk ve kanser hikayesi olan hastalarda öncelikli) görüntüleme sistemlerine sahiptir. Bunların yanında kanal tedavisi için elzem 2 endo motor, 3 apex locater, 4 periapikal röntgen cihazı ile cerrahi amaçlı diode lazer cihazı, fizyo dispenser, piezo surgery cihazı ile 6 hastaya aynı anda hizmet verebilecek kapasitededir.

   Çözüm Ortaklarımız
   Çalıştığımız dev firmalar ile hizmetlerimize değer katıyoruz.
   × Bize ulaşın