E-max

Kaplama

Uzman hekim kadromuzla gülüşünüzü güzelleştirelim.

E-max Kaplama
Nedir?

E-max Kaplama
Ömrü Ne Kadar?

E-max Kaplama
Avantajları

E-max Kaplama
Tedavi Süresi?

E-max Kaplama
Nedir?

E-max Kaplama
Ömrü Ne Kadar?

E-max Kaplama
Avantajları

E-max Kaplama
Tedavi Süresi?

Gülüşünüzden Memnun Değil Misiniz?

Sağlıklı ve daha mutlu gülümsemek için bizimle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

  İsminiz
  Soyisminiz
  Telefon Numaranız
  Tedavi

  .

  .

  1

  E-Max Kaplama Nedir?

  Emax Kaplama, içeriğide metal bulunmayan, dayanıklı cam seramiklerin kullanılmasıyla üretilir. Cam seramik içeriği ile yüksek dayanıklılığa getirilir ve oldukça dayanıklı kaplama türü kategorisinde yer alır. Emax kaplamalar, estetik diş tedavilerinde yaygın olarak kullanılan bir kaplama tedavisidir. Emax kaplamalar, mükemmel estetik ve uzun süreli kullanıma sahip olduğu için estetik diş hekimliği alanında çokça tercih edilen tedavi yöntemidir. Ön dişlerde kron ve kaplama tedavilerinde çoğunlukla Emax kaplama tedavisi tercih edilebilir.

  2

  Emax Kaplama Ömrü Ne Kadardır?

  Emax diş kaplamaların kullanımı çok fazla dikkat ve özen ister. Bu özel durumu, diş hazırlama sürecinden başlar ve e max kaplamaların dişlerin diş yüzeylerine yapıştırılmasına kadar devam eder. Emax kaplamaları yarı saydam özelliğine sahip olduklarından, kullanılan yapıştırıcı rengi bile tedavi sonucuna etki eder.
  Emax kaplamaların çok doğal ve şeffaf yapısı sebebiyle hastanın kendi diş rengindeki değişiklikleri yansıtabilir. Bu da emax kronlarının dezavantajları arasında yer alabilir. Bu duruma örnek verecek olursak, kanal tedavisi dişlerin renginde değişikliğe neden olduysa ya da hastanın kendi diş rengi çok koyu ise emax kronlar tercih edilmemelidir. E max kronların Kullanım süresi, hastanın diş bakımına göre farklılık gösterir. Senede 1 tercihen 6 ayda bir muayene edilerek, hastanın ağız ve diş sağlığı bakımına bağlı olarak ortalama 10 yıl ila 20 yıl kullanılabilir.

  3

  Emax Kaplama Avantajları

  • Emax kronları, şeffaflığın ve gerçekçi görünümün ideal estetik görünüme sahiptir.
  • Emax kronlar zirkonyum kronlardan ışık geçirgenliği daha fazla olduğu için daha estetik daha doğal tedavilerdir.. 
  • Emax kaplama metal içermez.  
  • Metal içerikler gibi gri çizgi diş etlerinde görünmez ve kronlar tıpkı doğal diş gibi görünüme sahiptir.  
  • Cilalı yüzey özelliği ile mükemmel diş eti kenarı sayesinde, diş yüzeylerinde plak oluşumunu minimize eder.
  • Metal alaşımları hastalarda alerjik reaksiyona neden olabilir. Ancak, tam seramik olan Emax herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermez.
  • Aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Emax kaplamalar, ağızda çözünmeyen ve kimyasal olarak dişe yapışabilen özel yapıştırıcıları sayesinde zamanla renk ve şekil değişikliği olmaz bu da estetik bir görünüm sağlar.  

  4

  Emax Kaplama Tedavi Süresi?

  Emax kaplama tedavisinde dişlere metal destek konulmaz. Aynı zamanda dişlerde minimal kesim işlemi ya da kısaltma yapılır. Emax kaplama tedavi süresi, uygulanacak diş sayısına göre 2 ya da 3 seansta, bu seanslar da 7 gün ile 10 gün içinde tamamlanır.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Bu tedavi hakkında sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

  Emax diş mi zirkonyum mu?

  Zirkonyum, emax kaplamaya göre daha güçlü ve dayanıklıdır, Geçirgenlik ve görünüm açısından emaxkaplama zirkonyuma göre daha estetik ve doğal bir görünüm sağlar, Zirkonyum daha çok sağlık endişeleri ile emax ise estetik amaçla tercih edilen bir kaplama türüdür

  Emax mi lamine mi?

  E max kaplamalar empress yöntemi ile uygulanan full porselen kaplamalardır. Lamine kaplama ise minimum aşındırma veya dişte aşındırma yapmadan uygulanabilen protez çeşitidir.

  E Max Press nedir?

  Emax lamine ise, IPS Press olarak bilinen cam seramik üzerine porselenin preslenerek kaynaştırılması ile elde edilir. Doğal diş görünümüne en yakın bir estetiğe sahip kaplamalardır.

  IPS e Max nedir?

  IPS e-max Ceram; nano fluorapatit ve düşük ısı cam seramiğidir. Hem press teknolojisi, hem de CAD/CAM teknolojisi ile üretilen restorasyonlar için karakterizasyon ve yığma seramiği olarak kullanılan bu ürün, çok özel tam seramik sistemlerinin, özel olarak tasarlandığının bir göstergesi olarak alıcısının karşısına çıkıyor.

  Lityum Disilikat nedir?

  Emax, Lityum disilikat camına dayanan ve kuvars, lityum dioksit, fosfor oksid, alümina, potasyum oksit ve iz elementlerden oluşan tamamen seramik bir sistemdir. Emax bazlı tüm seramik protezler, estetik üstünlüklerinden dolayı diş hekimliğinde hızla yaygınlaşmaktadır.

  Sonuçlar

  Bize Kolayca Ulaşabilirsiniz.

  Uzman diş hekimlerimizle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

   İsminiz
   Mail Adresiniz
   Tedavi

   .

   .

   Hikayemiz

   Uzman hekim kadromuz ve uygun fiyat politikamız ile 2014 yılından bugüne hizmetinizdeiz.

   Tecrübe

   Gülümseme

   Başarılı Operasyon

   Uzman Hekim

   Gülüşünü Tasarla

   İletişime Geç

   İletişime Geç

   Gülüşünü Tasarla

   Kliniğimizi Keşfedin

   Başakşehir Ortodonti, panoromik, anterior-posterior, sefalometrik, el bilek ve periapikal röntgenlerinin dijital olarak çekiminin yanında İstanbulda ilk iTero 5D element cihazı ile 3 boyutlu çene modellemesi, radyasyonsuz çürük tespiti (hamile, çocuk ve kanser hikayesi olan hastalarda öncelikli) görüntüleme sistemlerine sahiptir. Bunların yanında kanal tedavisi için elzem 2 endo motor, 3 apex locater, 4 periapikal röntgen cihazı ile cerrahi amaçlı diode lazer cihazı, fizyo dispenser, piezo surgery cihazı ile 6 hastaya aynı anda hizmet verebilecek kapasitededir.

   Çözüm Ortaklarımız
   Çalıştığımız dev firmalar ile hizmetlerimize değer katıyoruz.
   × Bize ulaşın